czwartek, 13 grudnia 2012

Mikołajkowo...

oczywiście że Mikołaj odwiedził moje smerfy ,czy grzeczne czy nie ...jakie to ma znaczenie .Fakt jest faktem że raczej wszyscy straszą dzieci niewinnym Mikołajem ...który przychodzi tylko do grzecznych dzieci ??? A dzieci jak dzieci i tak wiedzą o co chodzi   :}

Czym starsze, tym ta magia mniejsza niestety...ale co zrobić ??   kiedyś stawialiśmy mleko ciepłe i ciasteczka  na stoliczku przy drzwiach ...a teraz przychodzą ze szkoły i mówią że mają dowód na to że Mikołaj nie istnieje ...bo dawno temu zmarł i był biskupem a nie żadnym pajacem ...no i co zrobić kiedy mają rację .
 Pozostała poważna rozmowa ,że każdy z nas może być następcą św.Mikołaja  w takim razie krasnalkowe czapeczki na głowy i ...czyńmy Wszystkim   DOBRO !!!
prezenty były ...
ale po kolei....
postanowiliśmy że zabawek typu lalki wszelakie i klocki odpadają bo możemy otworzyć sklep z zabawkami, więc coś rozwijającego...puzzle sztuk 1000  ...to będzie wyzwanie!!! Zakupiliśmy w firmowym sklepie Biedronka  :))... w tymże sklepie zakupiliśmy 6 zestawów kosmetyków  ( przecież to już młodzież  :(  ??? ) do całości zakupiliśmy coś praktycznego ...szlafroczki  , (ciepłe, milusie ,kolorowe ) oczywiście z przygodami...nie mogło być  inaczej :) . Ciekawe czy udało by wam się kupić cokolwiek  na takich warunkach  :
 -ten sam rozmiar ,
 -to samo
 - innego koloru każda sztuka ( by mogły rozróżniać które czyje )
niestety w polskich realiach jest to nie możliwe!!! I co ja mam zrobić ???  Tak, jak były mniejsze nie przeszkadzało co kupowaliśmy i ile , tak teraz za przysłowiowego "dodatkowego " guzika mogę skończyć na szubienicy :))
wobec tego zostało ...ALLEGRO
niestety tu licz się z czasem przesyłki, i pomysłami sprzedawcy ...w połowie listopada złożyłam zamówienie na 4 szlafroczki DZIEWCZĘCE !!! po 14 dniach przychodzą  ( po 6 telefonach ...KIEDY !!!) , różowy ,fioletowy , kremowy i błękitny ...z motywem ozdobnym  SAMOLOT !!!
 Jak otworzyłam przesyłkę ręce mi opadły, kto powiedział że w niebieskim chodzą tylko chłopcy???  Jak wytułmaczę 10 letniej dziewczynce ,że dostała chłopski szlafrok   MASAKRA jakaś . Rozwiązanie ??? Wysyłka powrotna i wymiana na dziewczęcy motyw ...kolejna dostawa kiedy ?  5 grudzień !!! no szybciej chyba nie można ...irytacja moja sięgneła zenitu...o męskie komentarze nie pytajcie  ,oj ci mężowie wszystko przewidujący  i  jak zwykle bardzo pomocni :]

Tyle moich mikołajkowych przygód których nikomu nie życzę ...a  jednak trojaczki są boskie :)))

4 komentarze:

 1. Najważniejsze, że się udało! Teraz chyba w Lidlu miały być fajne szlafroczki właśnie ;) moje wierzą w Mikołaja i oby jak najdłużej!

  OdpowiedzUsuń
 2. U Nas w szkole też dobitnie Pani nauczycielka Religii dała do zrozumienia dzieciakom że Mikołaj nie istnieje( przy okazji nie ma też innych wróżek zębuszek i Dzwoneczków)Komu To przeszkadza?! A JA w sprawie najważniejszej. Wszystkiego najlepszego Edytko Tysiąca wspaniałych chwil na dzień, miłości radości i szczęścia co niemiara i oczywiście 100 lat!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Beatko , dziękuję za pamięć i życzenia .Buziaki wielkie dla smerfów

   Usuń

 3. Ależ się cieszę że twojego bloga znalałam! Jest super! Od jakiegoś czasu chodzi za mną myśl o rodzinie zastępczej lub adopcji. Na razie to bardzo nierealne jeszcze, ale z chęcią jeśli moge, będę odwiedzać twego bloga.
  Tesa

  OdpowiedzUsuń

Czas ucieka , potokiem zdarzeń trudno go zatrzymać.......

rozpędzony przemija jak cień ... Nowy rok 2014... Styczeń  minął... Luty, już prawie połowa... drugi tydzień ferii mija ... a ja pyt...